از اینجا عضو شوید
وارد شوید ثبت نام کنید

فرزاد الکترونیک فرزاد الکترونیک

ثبت نام

برد آردوینو Arduino UNO SMD

وضعیت بزودی
رتبه ی این کالا: 0.0
برد آردوینو UNO SMD -CH340
اضافه کردن به سبد خرید ادامه خرید

درباره این کالا بیشتر بدانید

برد آردوینو Arduino UNO SMD با تراشه CH340 بر پایه آی سی اتمگا ۳۲۸BP طراحی شده است. ورژن آردوینو R3 و از نوع SMD است و دارای ۰٫۵ کیلوبایت حافظه بوت لودر و ۲ کیلوبایت حافظه SRAM است.ولتاژ کاری آردوینو مدل UNO SMD برابر ۵ ولت است که از طریق کابل Type B قابل تامین است. ولتاژ ورودی برد بین ۷ تا ۹ ولت DC است که البته در دیتاشیت کالا ۷ تا ۱۲ ولت  نوشته شده است، اما پیشنهاد می‌شود از ولتاژ ۷ تا ۹ ولت با جریان ۱ آمپر استفاده کنید. آردوینو UNO دارای ۱۴ پایه دیجیتال است که از این تعداد، ۶ پایه PWM هستند. ۶ پایه دیگر آنالوگ است که به ترتیب با A0، A1, A2, A3, A4 و A5 بر روی برد مشخص شده است. جریان مصرفی هر پایه دیجیتال ۴۰ میلی آمپر است و جریان پایه ۳٫۳ ولت در حدود ۵۰ میلی آمپر می‌باشد.

    

برد آردوینو Arduino UNO SMD با تراشه CH340 یک میکروکنترلر بر پایه ATmega 328 می باشد. این برد ۱۴ پین ورودی و خروجی دیجیتال (که ۶ تای آن می تواند به عنوان خروجی PWM استفاده گردد)، ۶ ورودی آنالوگ، یک تشدیدگر سرامیکی ۱۶ مگاهرتز (Ceramic Resonator)، یک پورت USB، یک ورودی منبع تغذیه، یک ICSP header و یک دکمه ریست دارد. برد آردوینو Uno شامل کلیه امکانات مورد نیاز جهت بکارگیری میکروکنترلر موجود بر روی برد می باشد. برای شروع تنها با یک کابل USB، به سـادگی برد را به کامپیوترتان متصـل کنید و یـا آن را با یـک آداپـتور AC-To-DC و یا باتری راه اندازی نمایید. برد آردوینو Arduino UNO SMD با تراشه CH340 با بردهای قبلی تفاوت دارد؛ زیرا در آن از تراشه FTDI USB-to-serial استفاده نشده است و به جای آن از یک Atmega16U2 که به عنوان تبدیل کننده USB-to-serialتنظیم شده است؛ استفاده می کند. ورژن ۲برد آردوینو Uno دارای یک مقاومت جهت پولینگ اتصال HWB میکروکنترلر به زمین می باشد که تغییر حالت به DFU را آسان تر می کند.

  

   

بررسی پایه ها

– pinout: پین های SDA و SCL نزدیک پین AREF و ۲ پین جدید دیگر در نزدیکی پین Reset اضافه شده اند. یکی از این پین های جدید IOREF می باشد که اجازه می دهد شیلدها، خود را با ولتاژ خروجی برد هماهنگ کنند. در آینده شیلدها قادر خواهند بود خود را با بردهایی که از AVR با ولتاژ ۵ ولت استفاده می کنند و همچنین بردهای آردوینوDue که از ولتاژ ۳/۳ ولت استفاده می کنند، تطبیق دهند. دومین پین برای تغییرات آینده رزرو شده است و در حال حاضر هیچ کاربردی ندارد.

–   مدار ریست قوی تر

 

–   آی سی ATmega16U2 جایگزین ۸U2شده است.

 

“Uno” به ایتالیایی معنی “یک” را می دهد. برای مشخص کردن نسخه ۱/۰ نرم افزار آردوینو انتخاب شده است. Uno آخرین سری از بردهای USB دار آردوینو و همچنین مدل مرجع پلت فرم آردوینو می باشد.

 

 

 

Description:
Microcontroller                 ATmega328
Operating Voltage             5V
Input Voltage                    7-12V
Input Voltage (limits)         6-20V
Digital I/O Pins                 14 (of which 6 provide PWM output)
Analog Input Pins             6
DC Current per I/O Pin     40 mA
DC Current for 3.3V Pin    50 mA
Flash Memory                 32 KB (ATmega328) of which 0.5 KB used by bootloader
SRAM                             2 KB (ATmega328)
EEPROM                         1 KB (ATmega328)
Clock Speed                   16 MHz