از اینجا عضو شوید
وارد شوید ثبت نام کنید

فرزاد الکترونیک فرزاد الکترونیک

ثبت نام

مقالات آموزشی

  FPGA چیست؟ معرفی و آشنایی اولیه

اگر طراحی برد الکترونیکی برایتان جذابیت دارد، FPGA یکی از موضوعاتی است که باید در مورد آن بدانید. در این مطلب در مورد موارد زیر صحبت خواهیم کرد:

FPGA چیست؟

کاربردهای FPGA چیست؟

FPGA چه مزایا و معایبی دارد؟

برنامه نویسی FPGA 

FPGA چطور کار می‌کند؟

ادامه مطلب...

  مراحل طراحی برد الکترونیکی

در این مقاله قصد داریم با پاسخ به دو سوال که چرا نیاز داریم یک برد الکترونیکی طراحی کنیم و اصلا یک برد الکترونیکی چیست، وارد جزئیات در مورد مراحل طراحی برد الکترونیکی شویم.

ادامه مطلب...

  اصول اولیه پیش از شروع طراحی برد الکترونیکی

در مقاله‌ی مراحل طراحی برد الکترونیکی، در طی یازده گام کاربردی و به زبانی ساده با روند طراحی برد الکترونیکی آشنا شدیم. هدف از این مقاله ارائه نکاتی است که پیش از شروع طراحی اولیه‌ی تقریبا هر برد الکترونیکی باید آن‌ها را بدانیم. رعایت این نکات مانند برآورده شدن پیش نیازهایی است که برای یک طراحی خوب باید انجام شود.

ادامه مطلب...

  قطعات الکترونیکی اساسی در بردهای الکترونیکی

هنگام طراحی بردهای الکترونیکی، قطعات الکترونیکی اساسی بسیار زیادی وجود دارد که مورد استفاده قرار می‌گیرد و بدون آن‌ها برد کامل نشده و یا به درستی عمل نخواهد کرد‌‌.‌‌ این قطعات الکترونیکی اساسی شامل مقاومت، دیود، خازن‌، ترانزیستور و غیره می‌باشند‌‌.‌‌ در این مقاله قصد داریم به معرفی برخی از این قطعات الکترونیکی اساسی پرکاربرد که در هر برد الکترونیکی می‌توان یافت و کاربردهایشان به خصوص در بردهای الکترونیکی، بپردازیم‌‌. با ما همراه باشید!

ادامه مطلب...

  رله ها: ساختار، عملکرد و انواع

در این مقاله مطالب مفیدی در مورد رله ها از جمله ساختار، نحوه عملکرد و انواع آنها مطالعه خواهید کرد.

ادامه مطلب...

  سون سگمنت چیست؟

در این مقاله با سون سگمنت ها و نحوه نمایش اعداد بر روی آن آشنا می شوید.

ادامه مطلب...