از اینجا عضو شوید
وارد شوید ثبت نام کنید

فرزاد الکترونیک فرزاد الکترونیک

ثبت نام

ماژول شارژر باتری لیتیومی TP4056

وضعیت موجود
قیمت اصلی 12000 تومان
قیمت 8500 تومان
رتبه ی این کالا: 0.0

شارژر میکرو USB باطری های لیتیومی 1A

تعداد
{{ quantity}}
اضافه کردن به سبد خرید ادامه خرید

درباره این کالا بیشتر بدانید

شارژ باتری های لیتیوم اگر به درستی انجام نشود موجب کاهش عمر باتری خواهد شد جریان و ولتاژ خروجی در شارژ باتری ها لیتیوم با روند شارژ باتری متغیر است بدین منظور جهت شارژ کامل باتری و جلوگیری از کاهش عمر باتری می توان از این ماژول استفاده کرد.

ماژول TC4056/TP4056 یک ماژول شارژ باتری لیتیومی مینیاتوری تک سل 3.7 ولت می باشد . این ماژول نه تنها میتواند باتری لیتیوم یون 18650 را بخوبی شارژ کند بلکه میتواند انواع مختلف باتری های لیتیومی در سایز های مختلف را شارژ کند . در این ماژول از آی سی شارژ TP4056 یا TC4056 استفاده شده که یک آی سی پیشرفته شارژ باتری لیتیومی تک سلول است و به حداقل قطعات خارجی نیاز دارد و میتواند روش شارژ مورد نیاز باتری لیتیومی را فراهم کند و آنرا به طور موثر شارژ کند و به این دلیل باعث افزایش عمر و ماندگاری باتری می شود . این آی سی دارای یک پین ورودی دما است که میتوانیم از طریق آن یک سنسور دما از نوع NTC را به آی سی وصل کنیم . سنسور دما باید به بدنه ی باتری متصل باشد تا دمای باتری را هنگام شارژ تشخیص دهد . حال وقتی که دمای باتری از حد مجاز بالاتر رود آی سی فرایند شارژ را قطع می کند . بر روی ماژول دو ال ای دی نشانگر وجود دارد که ال ای دی قرمز زمانی روشن می شود که باتری در حال شارژ است و پس از شارژ کامل باتری به طور خودکار خاموش شده و ال ای دی آبی رنگ روشن می شود . حداکثر جریان خروجی ماژول به صورت پیش فرض یک امپر است اما میتوان این مقدار را با تغییر یکی از مقاومت های روی برد کاهش داد که در ادامه توضیح داده می شود .

 
مشخصات فنی :
 • آی سی کنترل شارژ : TC4056 یا TP4056
 • ولتاژ ورودی : 5 ولت (که توسط مینی USB یا توسط دو پدی که در دوطرف USB است باید تامین شود )
 • ولتاژ شارژ کامل : 4.2 ولت
 • جریان شارژ : در حالت عادی 1 آمپر (قابل تغییر)
 • روش شارژ : جریان ثابت/ ولتاژ ثابت (CC/CV)
 • شروع شارژ نرم
 • نشانگر وضعیت در حال شارژ : دارد (ال ای دی قرمز)
 • نشانگر وضعیت شارژ کامل : دارد  ( ال ای دی آبی(یاسبز) )
 • قطع شدن اتوماتیک فرایند شارژ پس از شارژ کامل باتری : دارد

 

روش استفاده :
ا
ستفاده از این ماژول بسیار ساده است به این صورت که

 • در ابتدا تغذیه 5 ولت ماژول را تامین کنید ، این کار از دو طریق امکان پذیر است ، یا از طریق پورت میکرو USB اندرویدی روی ماژول و یا از طریق دو پد دو طرف پورت که با مثبت و منفی مشخص شده اند . منبع تغذیه باید به گونه ای انتخاب شود که حداقل بتواند یک آمپر خروجی داشته باشد .
 • مثبت و منفی باتری لیتیومی را با دقت به دو پدی که با B+ و B- مشخص شده اند متصل کنید .(درصورتی که به درستی متصل نشود ممکن است ماژول آسیب ببیند)

در زمان شارژ ال ای دی قرمز رنگ روشن می شود و هنگام شارژ کامل ال ای دی آبی ( یا سبز) روشن می شود . همچنین اتصال دو باتری لیتیومی به صورت موازی برای رسیدن به یک باتری تک سلولی با ظرفیت دو برابر امکان پذیر است اما توصیه می شود بیش از دو باتری موازی نشود .

 کاربردها :
از ماژول شارژ باتری لیتیومی میتوان برای همه دستگاهای قابل حملی که با باتری لیتیومی کار میکنند استفاده کرد .برای مثال میتوان از آن برای ساخت پاور بانک های خورشیدی و یا پاور بانک های معمولی استفاده کرد . علاوه بر این میتواند به عنوان شارژر برای دوربین های دیجیتال و سایر دستگاهای قابل حمل مورد استفاده قرار گیرد .