از اینجا عضو شوید
وارد شوید ثبت نام کنید

فرزاد الکترونیک فرزاد الکترونیک

ثبت نام

ماژول رله 5 ولت 2 کاناله

وضعیت موجود
قیمت اصلی 72600 تومان
قیمت 54600 تومان
رتبه ی این کالا: 0.0
تعداد
{{ quantity}}
اضافه کردن به سبد خرید ادامه خرید

درباره این کالا بیشتر بدانید

این محصول یک ماژول رله 5 ولت دو کانال است که بر روی آن از دو رله 5 ولت با کیفیت استفاده شده و با آردوینو و همچنین انواع میکروکنترلرها سازگاری دارد و به‌وسیله آن میتوان وسایل برقی را تا ولتاژ 250 ولت و جریان 10 آمپر را به راحتی کنترل کرد. برای اینکه هنگام اتصال به میکرو کنترلر نویز ایجاد شده توسط رله بر روی عملکرد میکرو تاثیر نگذارد هر کانال توسط یک اپتوکوپلر ایزوله شده است. برای هر کانال نیز یک کانکتور پیچی بر روی بورد قرار داده شده که به وسیله آن تمام پایه های رله (NO-NC-COM) در دسترس هستند. همچنین برای هر کانال یک ال ای دی نشانگر قرمز رنگ قرار داده شده که با وصل هر کانال روشن می شوند.
بر روی ماژول یک پین هدر 4 تایی و یک پین هدر 3 تایی قرار دارد که در پین هدر چارتایی، دو پایه مربوط به تغذیه ماژول یعنی GND و VCC است و دو پایه دیگر IN1 و IN2 ورودی فعال ساز رله هاست که Active Low هستند یعنی برای فعال شدن رله ها باید این دو پایه به GND متصل شوند. در پین هدر 3 تایی نیز دوتای آن همان VCC و GND ماژول است و یک پایه دیگر JD-VCC مربوط به تغذیه رله هاست که می تواند جدا متصل شود و هم میتوان به وسیله جامپر روی برد آنرا به VCC متصل کرد.

هر یک از پین های آردوینو ولتاژ خروجی 5 ولت و حداکثر جریان 40 میلی آمپر را برای شما فراهم می کنند و این مقدار ولتاژ و جریانی که برد آردوینو برای شما فراهم می کند برای راه اندازی بسیاری از وسایل کافی نمی باشد، از همین رو این ماژول گزینه بسیار مناسبی برای کنترل لامپ ها ، موتور ها ، شیر آلات الکترونیکی و یا حتی دستگاه های مختلف و سایر وسایلی است که نیاز به ولتاژ و جریان بالا دارند.با استفاده از این ماژول پرکاربرد در کنار بردهای آردوینو شما می توانید چراغ هاو سایر وسایل متصل به برق شهری منزلتان را خاموش یا روشن کنید، درب منزل را باز نمایید ، با اندکی توسعه در کارگاه یا کارخانه خود دستگاه ها و ماشین آلات خود را به صورت هوشمند و اتوماتیک کنترل نمایید و یا هزاران ایده دیگر در سایر زمینه های خانگی ، صنعتی ، کشاورزی ، سیستم های امنیتی و ... را اجرا نمایید. این ماژول طوری طراحی شده است که پین های دیجیتال برد آردوینو مستقیما به ورودی کنترل رله وصل می شود ، یک LED کوچک روی برد قرار دارد که وضعیت رله را به شما نشان می دهد . در صورتی که رله را به برق شهری (AC) متصل می نمایید ، هر رله نصب شده بر روی ماژول حداکثر 250 ولت و 10 آمپر (در دو پایه) و در 125ولت 15 آمپر جریان دارد و چنانچه ولتاژ شما DC باشد حداکثر تا 30 ولت و 10 آمپر جریان را تحمل می نماید.
ورودی فعال ساز رله active low میباشدو این به این معنی است که برای روشن کردن رله بایستی پین خروجی آردوینو را low کرد و برای خاموش کردن رله باید پین خروجی رله را high کرد.

مشخصات فنی ماژول رله 5 ولت دو کاناله :

  • تعداد کانال ها ( رله های نصب شده بر روی برد ) : 2 کانال
  • ولتاژ تریگر : 5V
  • مقادیر خروجی : 
    10A- 250VAC
    15A-125VAC
    10A-250VAC
  • دارای نشانگر LED