از اینجا عضو شوید
وارد شوید ثبت نام کنید

فرزاد الکترونیک فرزاد الکترونیک

ثبت نام

فلت کربنی صفحه نمایش 206 تایپ B

وضعیت موجود
قیمت 209000 تومان
رتبه ی این کالا: 0.0

اندازه: 110*22 میلی متر

مناسب برای خودروهای

206

سیتروئن c5

آزرا هیوندای

پژو 307

پژو 2008

تعداد
{{ quantity}}
اضافه کردن به سبد خرید ادامه خرید

درباره این کالا بیشتر بدانید

کابل فلت کربنی صفحه نمایش 206 تایپ B یکی از انواع کابلهای فلت با روکش پلاستیکی هستند که بمنظور ارتباط بین برد الکتریکی و برخی نمایشگرها از آنها استفاده می شود.

انعطاف پذیری و مقاومت بالا و تحمل حرارت از ویژگیهای کابل فلت کربنی صفحه نمایش 206 تایپ B هست و به دلیل استفاده از خاصیت رسانایی عنصر کربن بجای سیم مسی در آنها همچنین قیمت مناسب دارای کاربرد زیادی در دستگاههای الکترونیکی می باشند.

 

کابل فلت کربنی صفحه نمایش 206 تایپ B در چه مواردی استفاده می شود ؟

اتصال بخش نمایشگر ساعت ماشینهای سواری پژو 206 یا صفحه نمایش بزرگ که در اصطلاخ با عنوان تایپ B یا Type b شناخته میشود با مدار و برد مربوطه استفاده کرد

 

چه اقداماتی ممکن است به کابل فلت کربنی آسیبب بزند

آسیب های وارده به کابل فلت کربنی صفحه نمایش 206 تایپ B به چند بخش تقسیم می شوند که از آسیب های خیلی ساده مانند باز شدن و شل شدن حال چسبندگی سر کابل تا عیوب اساسی شامل پارکی  ناشی از فرسودگی یا فشاربه رشته های کربنی و تغییر شکل و کاهش خاصیت رسانایی رشته های کابل را شامل میگردد .

برای اتصال کابل فلت کربنی صفحه نمایش 206 به برد معمولا از چسب مخصوصی استفاده میگردد ضمنا برای استحکام و ثابت شدن محل اتصال نیاز به استفاده از اتوی فلت ، هویه هوای گرم و یا حداقل هویه با سر مسطح و صد البته حرارت کم و قابل کنترل می باشد .

بنابراین حتما قبل از هر گونه اقدام و دستکاری قطعات توصیه می نماید در ابتدا بر اساس اطلاعات ناشی از تستهای ساده مانند ریست کردن (در صورت امکان ریست نمودن بخش مربوطه )، خاموش و روش کردن چند باره دستگاه ، بررسی برق رسانی و میزان ولتاژ مناسب و سلامت کامل کابل ها و کلید ها ، ومشاهدات آثار ایجاد شده بررسی نمایید که آسیب وارده در چه حدی می باشد.

 

امروزه انواع کابل های فلت به طور گسترده‌ای در بخش‌های متنوعی از صنعت لوازم کامپیوتری مورد استفاده قرار می‌گیرند و دارای تاثیر بسزایی بر افزایش سطح کیفی لوازم کامپیوتری پیرامون ما خواهند بود. در همین راستا یکی از اجزایی که به منظور کار با این برد‌ها مورد نیاز است، انواع کابل‌های فلت هستند که کیفیت و کارایی هرچه بیشتر آن‌ها منجر به افزایش راندمان برد‌های الکتریکی خواهد بود.

 

اگر قطع ارتباط فقط ناشی از جدا شدن چسب ، باز شدن سوکت و یا در برخی موارد لحیم کاری سوکت بخش سر کابلها باشد ، چنانچه اطلاعات مختصری از الکترونیک دارید ، با در اختیار داشتن ابزار مناسب و دقت ، صبر و حوصله و رعایت استاندارد های لازم ، حتما قادر خواهید بود خودتان عیب مربوطه را به کابل فلت کربنی صفحه نمایش 206 تایپ B را برطرف نمایید .

در غیر این صورت پیشنهاد می نماید بدون اتلاف وقت ، کار تعویض کابل فلت کربنی را به افراد متخصص و دارای تجهیزات لازم بسپارید .

 

اندازه: 110*22 میلی متر