از اینجا عضو شوید
وارد شوید ثبت نام کنید

فرزاد الکترونیک فرزاد الکترونیک

ثبت نام

ماژول مبدل USB به سریال FT232

وضعیت موجود
قیمت اصلی 101500 تومان
قیمت 81500 تومان
رتبه ی این کالا: 0.0

ماژول USB به SERIAL با چیپ FT232RL

تعداد
{{ quantity}}
اضافه کردن به سبد خرید ادامه خرید

درباره این کالا بیشتر بدانید

در بسیاری از پروژه های الکترونیکی نیاز هست که اطلاعاتی به کامپیوتر منتقل شده و در آنجا پردازش شود و گاها اطلاعاتی نیز نیاز دارد که از کامپیوتر به پروژه الکترونیکی شما منتقل شود. از آنجا که در اکثر میکروکنترلرهای موجود از پروتکل سریال UART برای ارتباطات خود استفاده می کند شما نیاز به یک مبدل سریال به USB دارید.

چیپ های مبدل سریال به USB مختلفی در بازار وجود دارد. به جرات می توان گفت که FT232RL محصول کمپانی FTDI Chip از بهترین مبدل های شبیه خود می باشد. این چپپ سرعت انتقال دیتای سریال 300 تا 3 مگابیت بر ثانیه و USB 2.0 Full Speed داشته و دارای بافر 128 بایتی برای دریافت و بافر 256 بایتی برای ارسال اطلاعات دارد که می تواند در پروژه های پیشرفته بسیار برای شما مفید باشد.

با اتصال چیپ FT232RL به کامپیوتر، یک پورت سریال مجازی به کامپیوتر شما اضافه می شود. ماژول حاضر با چیپ اورجینال و کیفیت ساخت بالا، پایه های خروجی 3.3 ولت و 5 ولت به همراه پایه های کنترلی ارتباط سریال را نیز برای ارتباطات پیشرفته در دسترس قرار داده است.

 از جمله ویژگی ها و مشخصات ماژول می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • استفاده آسان و ابعاد کوچک
  • در دسترس بودن تمامی پایه ها
  • تغییر سطح ولتاژ پایه های توسط جامپر 3.3v~5v
  • قابلیت نصب در تمامی نسخه های ویندوز و لینوکس
  • دارای سطح ولتاژ منطقی TTL جهت اتصال مستقیم به میکروکنترلر
  •  

این ماژول از کلیه سیستم عامل های رایج در بازار و کلیه بادریت های استاندارد پشتیبانی می کند. چیپ موجود بر روی ماژول، از نوع دو طرفه با پکیج SSOP می باشد که از کیفیت بالایی برخوردار است. در قسمت خروجی بورد از پین هدر به منظور اتصال آسان به برد بورد استفاده شده است. همچنین کلیه پین های خروجی آی سی در اطراف بورد در نظر گرفته شده است که می توانید در صورت لزوم استفاده کنید.